****به وب سایت رسمی شورای شهر فنوج خوش آمدید.****

دوست محمد بلوچ رئیس شورای اسلامی استان سیستان وبلوچستان شوراها برای رضای خدا کار کنند

دوست محمد بلوچ از جامعه شورایی خواست که کار خدایی بکنند واز مشکلات ناامید نشوند ومردم هم ناامید از شوراها نشوندو آنان را حمایت کنند.به گزارش خبرنگار شهرایران از شیراز ،دوست محمد بلوچ رئیس شورای اسلامی استان س . ب وعضو هیئت رئیسه شورای عالی استانها در حاشیه دومین همایش ادواری  روسای شورای اسلامی سراسر کشور که درهتل چمران شیراز برگزار شد اظهار داشت شوراها در حال حاضر ودر 8سال گذشته بیشترین چالش را داشتند واین چالش همچنان ادامه دارد.

وی گفت منظورم از چالش ،تلاش برای نابودی وعدم دیده شدن شوراها ست ،چرا که نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،شوراها را رقیب خود می دانند .عضو هیئت رئیسه شورای عالی استانها بابیان اینکه 4دوره در شوراها بودم واین چالش را لمس کردم ،تصریح کرد :این شرایط در حالی است که شوراها بابت فعالیتشان وجهی دریافت نمی کنند .بلوچ با اشاره به جایگاه رفیع شوراها در قانون  اساسی اظهار داشت :در قانون اساسی شوراها را به آسمان بردند وتعریف کردند وچند اصل یه آن اختصاص دادند ،اما در عمل کاملا بر عکس است .عضو شورای عالی استانها که با رای 75میلیون انسان بر سر کار می آید ،در بحث بلیط هواپیما دچار مشکل است وپول بلیط ندارد بنظرم دست هایی در کار است تا این دمکراسی مردمی به جایی نرسد .وی به نگرانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای از ذست دادن جایگاه نمایندگی اشاره کرد .رئیس شورای اسلامی استان س .ب با انتقاد از تشکیل شورایی بنام شورای کلان شهرها ی کشور گفت در قانون اساسی این شورا معنا ندارد ،چرا یک گروهی برای خودشان حیات خلوت درست می کنند؟این مسئله شوراها را تضعیف می کند.

نوع چالش دیگر را از سوی دولت دانست واظهار داشت : هیچ دولتی نمی خواهد تقسیم قدرت کند . در همه دنیا مدیریت می کنند وکار را به مردم واگذار می کنند ولی این اتفاق در کشور ما نمی افتد ،این یک پیامد خطرناکی دارد وتوهین به قانون اساسی است .پیامد خطرناک دیگر این است وقتی شوراهای فرودست از بنده بعنوان عضو شورای عالی انتظار دارند ونتوانم آن را تامین کنم نا امید می شوند وخدای ناکرده مرم روی گردان می شوند .

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در روز اول به خانه وماشین وصد میلیون و ... می رسند ولی ما هیچ امتیازی نمی خواهیم وی خطاب به مسئولین گفت :شوراهای کلان شهرها غیر قانونی است . این شورا با شورای عالی موازی کار می کند وباید درش تخته شود. 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (مستوفی)

    درود بر برادر چابهاری دوست محمد بلوچ که به مشکلات واقعی شوراها اشاره کرد وواقعا راست میگه که نمایندگان مجلس فقط بدنبال ........... ودر پایتخت نشسته اند اما شوراها بدون هیچ توقعی در راه رضای خدا کار می کنند

پیوندها

  

مناسبت ها

 

حاضرین در سایت

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز29
mod_vvisit_counterدیروز53
mod_vvisit_counterاین هفته226
mod_vvisit_counterهفته قبل262
mod_vvisit_counterاین ماه808
mod_vvisit_counterماه گذشته1432
mod_vvisit_counterکل بازدیدها70384

بازدیدکننده جاری : 1
آدرس آی پی : 54.198.158.24
,
امروز : 20, جون, 2018